opis....opis....

Ważne wydarzenia

V Piotrkowskie Święto Miodu

21 lipca 2019 roku pszczelarze piotrkowscy świętowali na kolejnym święcie miodu. Świętowanie rozpoczął uroczysty przemarsz pszczelarzy i pocztów sztandarowych z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji pszczelarzy. Po mszy zebrani wysłuchali wykładu Czesława Korpysy nt. "Właściwości lecznicze propolisu" oraz wystąpień zaproszonych gości. Uroczystość dopełniły występy lokalnych zespołów muzycznych oraz kiermasz produktów i akcesoriów pszczelarskich w Rynku Trybunalskim.

   


  XXVII WALNY ZJAZD SPRAWOZDAWCZY


  XXVII Zjazd RZP

  W dniu 27.04.2019 r. w Kocierzowach odbył się XXVII Walny Zjazd Sprawozdawczy Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej". W czasie obrad dokonano podsumowania i oceny działań podjętych w czasie od poprzedniego zjazdu oraz przyjęto plan działania na następny rok.

  XXVII Zjazd RZP


  Sprawozdanie  Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej” kadencji 2018/2022 za rok 2018-19 na Walny Zjazd Sprawozdawczy w dniu 27.04.2019r. - czytaj - plik pdf  

  Plan Pracy Regionalnego Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej” na rok 2019/2019   - czytaj -plik pdf

  Spotkanie Opłatkowe Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej
   W dniu 8.12.2018 r. Zarząd Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej" spotkał się z przedstawicielami zarządów kól pszczelarzy z naszego regionu na spotkaniu opłatkowym w Sulejowie. Życzenia świąteczne i noworoczne złożył zebranym prezes RZP Stanisław Ból, po czym wszyscy obecni połamali się opłatkiem życząc sobie na wzajem dobrego i miodnego roku 2019. Fotografie z tego spotkana zamieszczamy poniżej: (fot. St. Jastrzębski)

    


   Piotrkowskie Święto Miodu

   Święto Miodu Piotrków Tryb. 2018

   W dniu 22.07.18 r. pszczelarze piotrkowscy uczestniczyli w Święcie Miodu organizowanym przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Tegoroczne święto zbiegło się z 80-cio leciem powstania piotrkowskiego koła pszczelarzy. Uroczystości zaczęły się przemarszem pocztów sztandarowych z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek - Centrum Idei ku Demokracji. Po Mszy Świętej w intencji pszczelarzy wykład na temat "Właściwości lecznicze pierzgi" wygłosił Czesław Korpysa.Na Rynku Trybunalskim odbywały się kiermasz pszczelarski oraz koncerty zespołów muzycznych.

   Poniżej kilka zdjęć z Piotrkowskiego Święta Miodu:

    


    

   40-lecie powstania Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej"

                   '' ...40 lat minęło jak jeden dzień....''

         W dniu 5 listopada br. członkowie Regionalnego Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej” obchodzili 40-lecie istnienia związku - czytaj dalej

    

    

            VIII Świętokrzyski Konkurs na Nalewki Miodowe i Miody Pitne.

    

                 Po raz ósmy o miano najlepszych ubiegali się pszczelarze z całej Polski w ,, VIII-ym Świętokrzyskim Konkursie na Nalewkę Miodową i Miód Pitny,,. -czytaj dalej.


     


       Polscy pszczelarze u kolegów czeskich -sprawozdanie

     

      VII Świętokrzyski Konkurs na Nalewki Miodowe i Miody Pitne.

                  Po raz siódmy o miano najlepszych ubiegali się pszczelarze z całej Polski w VII Świętokrzyskim Konkursie na Nalewkę Miodową i Miód Pitny. - czytaj dalej