opis....opis....

Wydarzenia i wycieczki

Spotkanie Opłatkowe Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej
 W dniu 8.12.2018 r. Zarząd Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej" spotkał się z przedstawicielami zarządów kól pszczelarzy z naszego regionu na spotkaniu opłatkowym w Sulejowie. Życzenia świąteczne i noworoczne złożył zebranym prezes RZP Stanisław Ból, po czym wszyscy obecni połamali się opłatkiem życząc sobie na wzajem dobrego i miodnego roku 2019. Fotografie z tego spotkana zamieszczamy poniżej: (fot. St. Jastrzębski)

   


  Piotrkowskie Święto Miodu

  Święto Miodu Piotrków Tryb. 2018

  W dniu 22.07.18 r. pszczelarze piotrkowscy uczestniczyli w Święcie Miodu organizowanym przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim oraz Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Tegoroczne święto zbiegło się z 80-cio leciem powstania piotrkowskiego koła pszczelarzy. Uroczystości zaczęły się przemarszem pocztów sztandarowych z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek - Centrum Idei ku Demokracji. Po Mszy Świętej w intencji pszczelarzy wykład na temat "Właściwości lecznicze pierzgi" wygłosił Czesław Korpysa.Na Rynku Trybunalskim odbywały się kiermasz pszczelarski oraz koncerty zespołów muzycznych.

  Poniżej kilka zdjęć z Piotrkowskiego Święta Miodu:

   


   

  40-lecie powstania Regionalnego Związku Pszczelarzy "Ziemi Piotrkowskiej"

                  '' ...40 lat minęło jak jeden dzień....''

        W dniu 5 listopada br. członkowie Regionalnego Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej” obchodzili 40-lecie istnienia związku - czytaj dalej

   

   

           VIII Świętokrzyski Konkurs na Nalewki Miodowe i Miody Pitne.

   

                Po raz ósmy o miano najlepszych ubiegali się pszczelarze z całej Polski w ,, VIII-ym Świętokrzyskim Konkursie na Nalewkę Miodową i Miód Pitny,,. -czytaj dalej.


    


      Polscy pszczelarze u kolegów czeskich -sprawozdanie

    

     VII Świętokrzyski Konkurs na Nalewki Miodowe i Miody Pitne.

                 Po raz siódmy o miano najlepszych ubiegali się pszczelarze z całej Polski w VII Świętokrzyskim Konkursie na Nalewkę Miodową i Miód Pitny. - czytaj dalej